Høyre ned med Erna til topps
Valgforskeren Aarebrot mener velgerflukten fra Høyre skyldes at Høyre sutrer: “Det måtte de gjøre når Høyre er så tafatt. Det er umulig å diskutere med noen som bare sutrer, mener Aarebrot.” Det tror jeg er vås. Høyre sutrer ikke mer enn andre. Jeg mener, og har sagt det flere ganger, at Høyres problem er et ledelsesproblem.
En del Høyre skal på et tidspunkt ha vært åpne for andre lederløsninger enn Erna Solberg. Noen skal ha sett, i et øyeblikkslangt lysglimt, at Erna har en del problematiske sider og ikke er spesielt karismatisk.
Takk Gud for lyset! Men så synd at det bare var et glimt. Og så synd at den eneste ander muligheten partiet så var Per-Kristian Foss. Er det virkelig de to eneste alternativene? Snakker vi fremdeles om det samme partiet – partiet som en gang i tiden hentet Norvik fra “folkedypet” og gjorde slik suksess? Finnes det ikke lenger fantasi, dristighet, vidsyn? Er det bare to medlemmer igjen i Høyre? Ingen som kan gis en posisjon og forventes å vokse med den?
I sannhet, jeg tror Høyre vil gå ned med Erna til topps!
Se også: Dagbladet: Erna: – Jeg må ta hovedansvaret (men vil ikke trekke seg – så hva betyr det å ta ansvaret?), VG: Erna oppfordrer til borgerlig velgergaranti,


Skriv kommentar!
You must be logged in to post a comment.