Det er ikke alltid kreativitet belønnes
Å komme for sent til flyet suger skikkelig. Særlig når du er på vei til noe viktig. Og bare vet at du ikke vil rekke flyet, samme hva du gjør. Og det eneste du har igjen er å håpe at flyet er forsinket. Bare litt, bare nok, bare denne ene gangen.
Vel. Sånn er det for meg. Jeg får vondt i magen av det. Men jeg er ikke kreativ nok, skjønner jeg. For en smart, 27 år gammel tysker i denne situasjonen gjorde noe med det, i stedet for bare å avfinne seg med den mikroskopiske sjansen for forsinkelse. Han rigte inn en bombetrussel!
Det er jo en rimelig bankers metode, i våre dager. Så flyet ble forsinket.
Det var bare et lite problem med opplegget hans. Han ringt fra sin egen mobiltelefon. Og selvsagt ble samtalen hvor trusselen ble fremsatt sporet. Ikke så smart!
Den neste som gjør dette bør bruke svigermors mobiltelefon. Eller stoppe på en kafe.
Det er antakelig en historie en kan lære av? Det er i alle fall et visst rom for forbedringer i opplegget!





















Skriv kommentar!