Helen Mirren - spesiell dame
Den engelske skuespillerinnen Helen Mirren er i sannhet en spesiell dame. Hun er en av mine favorittskuespilleren. Men hun har tydeligvis mye under panseret.
Nå har hun snakket ut en del. Hun har blitt 63, og snakker ok narkotikamisbruk, nazisme og voldtekt i et intervju med herremagasinet GQ. Hun sier hun elsket kokain, og forteller også om en date rape:
Mirren har i tidligere intervjuer snakket om da hun skal ha blitt utsatt for «date rape» i sin ungdom. En «date rape» er en voldtekt utført av en person en går ut med eller har stevnemøte med.
- Flere ganger. Ikke med overdrevet vold eller med slag, men heller at jeg ble låst inn i et rom og tvunget til å ha sex mot min vilje, sier britiske Mirren til bladet
Det er ganske overraskende, og ikke så lite sjokkerende, å lese slikt. At en oppegående kvinner som Helen Mirren blir voldtatt flere ganger. Og på et vis finner seg i det.
Se også: Lindsay langer ut mot faren


















Skriv kommentar!