Innvandrere og troskap til grunnloven

by: OutOfTheBox Saturday, June 6th, 2009

Venstres stortingskandidat Abid Q. Raja er advokat. Jeg går ut fra at det er dette som forklarer hans legalistiske innstilling til innvandrerproblemene i Norge. Han mener innvandrere til Norgre må sverge troskap til den norske grunnloven, slik f.eks. innvandrere til USA må det. Dagbladet skriver:

- Innvandrere som vil bli statsborgere må forplikte se til den norske grunnloven. Klarer man ikke å stå med hånda på hjertet og sverge troskap til grunnloven, da er man ikke verdt et norsk statsborgerskap

Selv mener jeg et slikt tiltak er greit nok. Men jeg tviler veldig, veldig sterkt på om det vil bety stort. Det som er viktig for innvandrernes integrering i Norge vil være at vi får slutt på diskrimineringen og åpner fullt ut for gode yrkeskarrierer på linje med det norskfødte nordmenn har.

Og for de mer kriminelle elementenene blant innvandrerne, tviler jeg sterkt på om en liten ed vil bety stort. For dem gjelder det mer å være kjappere med å sende dem ut av Norge.

Det tror jeg.

Share and Enjoy:
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • eKudos
  • Gwar
  • Live
  • Reddit
  • SphereIt
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • TwitThis
  • Faves
  • Tumblr

En kommentar to “Innvandrere og troskap til grunnloven”

utlending skrev:

ja jøss.. Få slutt på diskrimineringa… Ingen krav til innvandrerne?
Tror den beste måten å få slutt på diskriminering er å forbedre integreringa så nye landsmenn lærer norsk og respekterer norske lover….

Hilsen *intigrert innvandrer*

Comment made on June 7th, 2009 at 12:53 am
 

Skriv kommentar!