Kunst er så mangt
Dagbladet har et bilde av Bjarne Melgaard som kanskje sjokkerer litt:

Vel. Hmm. Det er kunst. Det du ser en an vagina-arm på Margaux Hemingway.
Ja. Og så kan du altså gå og se den selv da, om du vil, på kunstutstilling:
PÅ VESTFOSSEN KUNSTLABORATORIUM gjøres det klar til årets sommerutstilling. «Every Body Counts» er tittelen på utstillingen, som viser kunstverk av nordiske kunstnere som Lena Cronqvist, Bjørn Bjarre, A K Dolven, Bjarne Melgaard, Heli Rekula og Per Wizen.
På en utstilling i Kristiansand er det bilder av den amerikanske kunstneren Jock Sturges som vekker oppsikt og forargelse. Også hans bilder viser nake kropper, men det spesielle som vekker oppsikt er at noen av modellene er svært unge:
- Dette er en seksualisert framstilling av barn, og med den kunnskapen vi har om at slike bilder kan trigge vold mot barn, så vil jeg anmode festivalen om å ta dem bort fra utstillingen, sier Marianne Borgen i Redd Barna.


















3 kommentarer to “Kunst er sÃ¥ mangt”
Dårlig gjort mot Marguax. Hva har Hemingway gjort som må være med på dette? Hun døde for over ti år siden.
Det er latterlig, smaksløst og tÃ¥pelig. Hva om jeg tar og lager en skulptur av “kunstneren” Bjarne Melgard og putter hodet hans opp i ræva hans? Ville han likt det? Eller bør jeg vente til han er død først? Blir det bedre kunst av det?
Uansett, begrepet kunst er opp til hver enkelt å tolke. Og dette tolker jeg som bare drittkasting.
Comment made on April 26th, 2008 at 6:22 amjeg er helt enig meg Geir. kunstner som kaller seg kunstner og lager slike bilder er veldig synd og latterlige. det må være en unikt måte på å oppdage kunsten, dette er rent diskrimenering mot kviner og er ablegøyaktig.
Comment made on April 27th, 2008 at 6:10 amhan rett og slett tuller med kunsten.
Diskriminering av kvinner? Hva i alle dager er det du snakker om? Om noe er dette en hyllest til kvinners naturlige skjønnhet, Jock Sturges har flere ganger stått i spissen for å nedkjempe moderne motefotografi som dreier seg mer om Photoshop enn om kvinnen.
Comment made on April 27th, 2008 at 6:34 pmSkriv kommentar!